Fizyka z informatyką studia II stopnia – dla Absolwentów studiów I stopnia.

Na kierunku fizyka z informatyką (II st.) dostarczymy Ci poszerzonej wiedzy z zakresu fizyki klasycznej i współczesnej, historii fizyki, metodologii badań naukowych z fizyki, komunikacji interpersonalnej i wykorzystywania nowoczesnych technik edukacyjnych w tym kształcenia zdalnego.

Wiedza ta umożliwi Ci doskonalenie się w zakresie fizyki, informatyki oraz nauk pokrewnych, a także dalsze podnoszenie kwalifikacji poprzez możliwość podjęcia nauki na kolejnych szczeblach edukacji (np. studia podyplomowe oraz w Szkole Doktorskiej).

Posiądziesz odpowiednie przygotowanie z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki fizyki oraz wstępne przygotowanie umożliwiające prowadzenie badań edukacyjnych jak i umiejętność samodzielnego rozwiązywanie problemów teoretycznych i praktycznych w obszarze dydaktyczno-pedagogicznym.

Posiądziesz odpowiednią wiedzą merytoryczną, by móc w sposób kompetentny organizować proces zdobywania wiedzy przez uczniów, będziesz przygotowany do pełnienia roli nauczyciela-eksperta.

Posiądziesz umiejętność elementaryzacji wiedzy fizycznej do wybranego poziomu edukacyjnego i popularyzacji wiedzy fizycznej wśród niespecjalistów.

Będziesz przygotowany do posługiwania się technologią informacyjną, w tym do jej wykorzystywania w nauczaniu, w szczególności w edukacji za pomocą nowoczesnych, multimedialnych pomocy dydaktycznych.

Kontynuując naukę na specjalności nauczycielskiej przygotujemy Cię pełnienia roli
– nauczyciela fizyki i informatyki,
– wychowawcy i opiekuna

To wszystko we wszystkich typach szkół i instytucjach systemu oświaty.

Dodatkowo posiądziesz podstawową wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania nowoczesnych zawodów takich jak:
– Data engineer
– Machine Learning
– Data Analyst

Są to jedne z najbardziej pożądanych obecnie zawodów w dziedzinie IT.

Wybierając specjalności nienauczycielską przygotowujemy Cię do pracy w laboratoriach badawczych i diagnostycznych oraz obsługi i nadzoru urządzeń, których działanie wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu fizyki.

– Posiądziesz przygotowanie do zajmowania stanowisk pracy wymagających umiejętności samokształcenia z zakresu informatyki oraz zastosowań fizyki w przemyśle i ekonomii
– Zdobędziesz kwalifikacje konieczne do podjęcia pracy na stanowisku fizyka w pracowniach badawczych, diagnostycznych i innych jednostkach gospodarki
– Będziesz mógł pracować jako specjalista w obszarze zaawansowanych technologii elektronicznych materiałów funkcjonalnych i inteligentnych, metamateriałów;
– Posiądziesz kwalifikacje niezbędne w pracy specjalisty ds. projektowania nowych urządzeń funkcjonalnych czy nanoelektronicznych.

Z myślą o naszych studentach, niezależnie od tego jaką specjalność wybiorą, dostosowaliśmy program nauczania tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla dalszego rozwoju i zdobywać kolejne kwalifikacje. Nasi absolwenci będą mogli na przykład starać się o zwolnienie ze szkolenia na podstawie aktualnych przepisów i podejście do państwowo egzaminu na Inspektora Ochrony Radiologicznej typu 1Z i 1R.

klik! >>> Zarejestruj się <<< !klik